Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Gridlok

Name:
Ryan Powell
Country:
United States of America
Active since:
1999
First release:

News

BIO

Gridlok, skutečný průkopník Drum & Bassového zvuku, je stále jedním z nejobdivovanějších umělců na scéně. S historií releasů sahající více než desetiletí do minulosti a obsahující klasiky žánru jako například 'Moodswings, 'Bottomfeeder' či 'Standing Room Only', málokoho překvapí fakt, že se Gridlok v rámci žánru stal nadčasovým.

Ryan Powell aka Gridlok se pohyboval v hudebních kruzích již od ranného dětství, kdy se učil hrát na různé hudební nástroje, ale až poté, co začal experimentovat s levným radiomikrofonem k čtyřstopému magnetofonu, se začal naplno angažovat v rámci temného světa produkce. Za pomoci počítače, E-mu sampleru, proměnlivé konfigurace analogového vybavení a různých produkčních postupů šel tento producent ze západního pobřeží USA příkladem, neustále hledal nové postupy, jak ve svém umění co nejvíce obsáhnout vlastní emoce a postoje.

Základy své hvězdné kariéry si Gridlok vybudoval především skrze svůj neučesaný a nekompromisní styl produkce, kterým zaujal i ta nejzvučnější jména v rámci scény jako Shy FX, Pendulum či Dom & Roland ke spolupráci. Uznávaný umělci napříč i vně Drum & Bassové scény se tento americký producent dostal k remixování dalších žánrů elektronické hudby, ať už legendy v rámci electronicy Joshe Winka, či v rámci house music Sashy. Jeho vlastní produkce i remixy si také našly cestu na další média, namátkou do hry Dance Dance Revolution od vývojářského týmu Konami či do série pořadů MTV's Challenge. Gridlok je všestranným producentem, schopným pokrývat široké spektrum v rámci Drum & Bassu, což mu umožnilo vydávat svou hudbu na celé řadě různorodých labelů od Ram Records a Playaz až po Commercial Suicide a Moving Shadow, zatímco si stále zachovával svůj charakteristický zvuk.

Pokračujíc v ražení si své vlastní cesty založil v roce 2003 svůj label Project 51, který měl za cíl vydávat undergroundovou pokrokovou hudbu a to se mu také daří, vždyť na něm už vyšly releasy od takových pánů producentů jako jsou Optiv, Hive, The Upbeats či Gridlok samotný.

Poté, co společně s Hivem, Keatonem a Echem vydali na labelu Violence Recordings v roce 2005 přelomové album 'Welcome To Violence', začal Gridlok pracovat na svém prvním sólovém albu pro svůj label Project 51 Recordings. Výsledkem bylo album 'Break The System', které je jedním ze stěžejních releasů v rámci temnějšího Drum & Bassu. Objevila se na něm řada hvězdných hostů, namátkou Pendulum, Tech Itch a Dieselboy, toto album doslova posouvalo hranice DnB a otevřelo americkým producentům obecně cestu do ostatních částí světa.

Zatímco se postavení Project 51 v rámci scény neustále posilovalo, Gridlok udržoval těsné vazby i s Violence Recordings a pomáhal z něj vybudovat továrnu na jedny z nejvlivnějších amerických Drum & Bassových releasů vůbec. V roce 2006 vyšel track 'Standing Room Only', vytvořený společným úsilím skupiny producentů - jmenovitě se o něj postarali Hive, Gridlok, Break, D-Bridge a Silent Witness, který je dodnes považován za klasiku žánru a v době svého vydání se stal doslova hymnou roku.

V roce 2009 Gridlok převedl všechny do té doby nasbírané zkušenosti do praxe ve formě toho, co on sám považoval za své první skutečně sólové album. Kolekce 13 až znepokojivě temných kousků, tvořících celek s názvem 'Void', reprezentující milník v Gridlokově kariéře, v jejímž rámci dosáhl nové úrovně v rámci kreativity i originality. 'Void' se setkal s až nečekaně vřelým ohlasem nejenom v rámci Drum & Bass scény, a podařilo se mu dostat Gridlokovo temné pojetí žánru mezi obyčejné posluchače, neboť MTV odkoupila licenci na 9 z 13 tracků, které se pak dočkaly pravidelného hraní na nejsledovanějším hudebním televizním kanálu na světě.

Rok 2011 byl pro tohoto veterána prozatím nejúspěšnější vůbec, s řadou rozličných releasů na nejžhavějších Drum & Bassových labelech současnosti. Poté, co vypustil do světa své collaby s Blokhe4d na labelech Bad Taste a Hospital Records, následoval jeden z jeho nejznámnějších tracků vůbec, 'Tru Born Playaz', na kterém spolupracoval s MC Fatsem a Prolixem a který našel domov na Playaz. Kromě těchto projektů s dalšími producenty se dál věnoval své sólové tvorbě a vydal tak i poněkud klidnější 'Enemies Of The State' na Commercial Suicide či bezútěšný 'Insecticide' na svém vlastním labelu P51, který se díky svému chladnokrevnému a neposednému zvuku dá považovat za jeden z nejstrašidelnějších tracků roku 2011, si našel cestu na parties napříč světem, čímž znovu demonstroval vlastní schopnost určovat trendy a zůstavat stále o krok před ostatními.

Roky 2012 a 2013 nám pak poskytly další nálož prvotřídní produkce toho nejlepšího ze Západního pobřeží. Nadupaný collab s Prolixem, 'Poisonous', který se dočkal masivní podpory v rámci Baileyho show na BBC Radio 1 i v klubech po celé zeměkouli, byl pouhým začátkem další slibného roku a další zajímavé kapitoly v rámci zářné kariéry Ryana Powella. Následnými projekty, ať už pro vlastní label P51 (konkrétně 'American Dream'), pro Playaz (singl 'Smuggler/Midnite') či pro legendární Ram Records (další spolupráce s Prolixem, singl 'Membrane/Babylon'), a nadupaným turné s Noisií a The Upbeats Gridlok pokračuje v procesu inovace a posouvání hranic, zatímco zůstává stále věrný svému řemeslu.

Follow us

Main partners

All rights reserved. dnbportal.com © 2012-2014